Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń do nas

Created M. Zubek

Copyright by Łowisko Myślina

789 070 109

Rezerwacja telefoniczna

8.00 - 16.00 pon. - pt.

kontakt@lowiskomyslina.pl

REGULAMIN ŁOWISKA MYŚLINA

​​​​​​1. Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Wędkujący obowiązkowo musi zapoznać się z regulaminem przed dokonaniem rezerwacji oraz podpisać zobowiązanie do jego przestrzegania przed wejściem na łowisko.


2. Łamanie regulaminu oraz zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami powoduje wyproszenie z łowiska bez możliwości zwrotu poniesionych kosztów oraz odmowę rezerwacji stanowiska do wędkowania w przyszłości.


3. Na łowisku obowiązuje bezwzględny zakaz zabijania i zabierania ryb, wymagane jest stosowanie zasady „Złów i Wypuść” ze szczególną dbałością o dobre zdrowie i kondycję ryb.


4. W przypadku kradzieży lub zabijania ryb, osoby przyłapane na tym procederze zostaną obciążone karą dziesięciokrotnej wartości skradzionej lub zabitej ryby. Właściciel ma prawo wezwać wobec sprawcy odpowiednie organy.


5. Wjazd na łowisko samochodem dozwolony jest tylko dla osób wędkujących. Po wjechaniu na łowisko wyjazd z łowiska w trakcie trwania rezerwacji jest możliwy tylko za zgodą opiekuna łowiska, dlatego prosimy o zaopatrzenie się we wszystko co będzie Wam potrzebne już przed przyjazdem. Opiekun łowiska ma prawo do sprawdzania pojazdów wyjeżdżających z łowiska pod kątem ewentualnego wywożenia ryb. Odmowa takiej kontroli może się wiązać z całkowitym zakazem przyjazdu dla danej osoby w przyszłości. Wszelkie zamówienia typu pizza itp. muszą być załatwiane przy bramie głównej łowiska bez wjeżdżania dostawców na teren.

6. Wędkarz lub inna osoba zamierzająca skorzystać z łowiska lub wypoczynku na terenie naszego gospodarstwa zobowiązana jest do dokonania telefonicznie rezerwacji pod numerem 789 070 109 podając w niej swoje dane i nr telefonu, ilość osób jakie przyjadą na łowisko oraz dokonania przedpłaty zadatku na konto nr 30 8907 1089 2002 1003 0349 0001 w kwocie 30 % ceny za planowany pobyt, w terminie do 3 dni po jej złożeniu. W tytule wpłaty należy wpisać: „Wpłata zadatku za pobyt w terminie od-do na stanowisku nr …” oraz dane osoby rezerwującej pobyt. Przyjmujemy rezerwacje na minimum dwie doby na stanowiska z domkami oraz min 3 doby na apartament, (doba zaczyna się o godzinie 10.30 a kończy o 9.00 dnia następnego na stanowiskach z domkami, a na pozostałych stanowiskach doba zaczyna sie o 12.00 a kończy 11.00. Nie ma możliwości rezerwowania stanowisk wyposażonych w domki bez opłaty za jego wynajęcie. Cena takiego stanowiska zawiera opłatę za wędkowanie jednej lub 2 osób oraz wynajem domku zwielokrotnioną przez ilość osób z niego korzystających. Po spełnieniu tych formalności rezerwacja staje się zobowiązująca. Nieotrzymanie przedpłaty w terminie skutkuje wykreśleniem rezerwacji z kalendarza.

 

7. W przypadku rezygnacji z przyjazdu na łowisko rezerwujący ma obowiązek powiadomić obsługę łowiska w terminie do 7 dni przed planowanym przyjazdem, brak powiadomienia w tym terminie jest równoznaczny z utratą zadatku. Zajmowanie stanowisk odbywa się od godziny 10:30 do 15.30 na stanowiskach z domkami, a na pozostałych stanowiskach od godziny 12.00 do 15.30. Opuszczenie stanowisk dnia następnego do godziny 9:00 na stanowiskach z domkami a do 11.30 na pozostałych stanowiskach.


8. Wędkowanie musi odbywać się tylko w obrębie stanowiska wyznaczonego tablicami i markerami, możliwie w linii prostej przy użyciu max. 3 wędek.


9 Zajmowanie stanowiska i wędkowanie powinno odbywać się w taki sposób aby nie przeszkadzać innym wędkującym oraz innym osobom znajdującym się na łowisku i w jego otoczeniu.


10. Od wędkarzy wymagane jest posiadanie następującego sprzętu wędkarskiego o następujących parametrach:
- wędki karpiowe dwu lub trzy składowe o wyrzucie min 3LBS (85gr) lub 
   wędek karpiowych teleskopowych (firmowych) o wyrzucie 3,5 LBS (100gr)
- kołyska
- podbierak karpiowy o rozstawie ramion 1m
- worek karpiowy
- odkażacz dla ryb z aktualną datą ważności
-elektroniczne sygnalizatory brań z centralką
- żyłki na kołowrotkach o minimalnej średnicy 0,30mm
- zakazuje się stosowania plecionki jako linki głównej
- bezwzględnie obowiązuje stosowanie haczyków bezzadziorowych lub z mikro zadziorem o minimalnym rozmiarze 6
- konstrukcja zestawów powinna posiadać ciężarek założony na bezpiecznym klipsie 
  lub centrycznie, całkowicie  przelotowo 
- bezpieczny klips może być stosowany tylko w wersji bez kołka blokującego krętlik 
  lub szybko złączkę od przyponu
- łączenie przyponu leadcore z linką główną lub przyponem strzałowym dopuszcza się 
  tylko przy użyciu węzła bez krętlika koszulek termokurczliwych bądź szybko złączki
- dopuszcza się łowienie na „Metodę” ale tylko wędkami karpiowymi i   
  „paletki” zamontowanej przelotowo z hakiem rozmiaru min.6
-  zabrania się używania wędek spławikowych spinningowych oraz feederów, wyjątkiem są dzieci do lat 10 które pod opieką rodzica wędkującego mogą łowić w ramach jego stanowiska na bata do 5m z zestawem wyposażonym w haczyk bez   
  zadzioru zachowując zasadę „złap i wypuść”
- zakazuje się stosowania na łowisku jakichkolwiek przynęt zwierzęcych żywych i martwych. (robaki, owady, ryby, mięso itp.)
- na żądanie opiekuna łowiska wędkujący ma obowiązek wykonać dezynfekcję sprzętu w  
  wyznaczonym do tego miejscu
- o każdej porze opiekun łowiska ma prawo skontrolowania zestawów i przynęt na które
  łowi dany wędkarz oraz stosowanej przez niego zanęty
- odmowa wykonania powyższych czynności jest równoznaczna z rezygnacją z 
  wędkowania i pobytu na łowisku. 


11. Każdy wędkarz po złowieniu ryby zobowiązany jest do stosowania preparatu dezynfekującego skaleczone ryby po ukłuciach haczyka oraz wszelkiego rodzaju otarć. Kategorycznie zabrania się znakowania w jakikolwiek sposób złowionych ryb. Ujawnienie takiego postępowania wiąże się z natychmiastowym wyproszeniem winnego z łowiska i zakazem przyjazdu w przyszłości.


12. Dopuszcza się zanęcanie, pelletem, kulkami proteinowymi oraz ziarnem w maksymalnej ilości do 10 kg zanęty na dzień. Ziarno którym zamierza nęcić wędkarz przedstawia opiekunowi łowiska do akceptacji. Obowiązuje kategoryczny zakaz nęcenia ziarnem surowym oraz stosowania orzecha tygrysiego w postaci naturalnej zarówno jako przynęty jak i zanęty. Można stosować kulki i pellety o zapachu orzecha tygrysiego. Ze względu na kondycję łowiska i zdrowie pływających w nim ryb prosimy o ścisłe stosowanie tych zasad. Do nęcenia dozwolone jest używanie zdalnie sterowanych łódek zanętowych. Na łowisku istnieje możliwość zakupienia ziarna zanętowego pod warunkiem zamówienia go podczas rezerwowaniu stanowiska.


13. Sondowanie i holowanie ryb dozwolone jest wyłącznie z brzegu. Zabrania się stawiania własnych markerów na łowisku.


14. Tylko za zgodą opiekuna łowiska dopuszczalne jest używanie własnych pontonów i łódek. Wyłącznie w kapoku/kamizelce ratunkowej.


15. Obowiązuje zakaz przetrzymywania ryb w workach karpiowych. Sesje zdjęciową ryby należy wykonać najszybciej jak to możliwe i natychmiast uwolnić rybę. Podczas fotografowania należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo ryby a trzymając ją w rękach zadbać oto by nie miała kontaktu z odzieżą mogącą pozbawić ją śluzu, np. polar) oraz należy regularnie polewać ją wodą. Wyjątkiem jest sytuacja gdy złowiona ryba ma objawy chorobowe lub zranienia wymagające zastosowania specjalistycznej terapii. W takim przypadku wędkarz zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić opiekuna łowiska a jeśli go w danej chwili nie ma na łowisku, przetrzymać rybę w worku karpiowym do czasu przybycia opiekuna łowiska


16. Osoba korzystająca z łowiska wyraża zgodę na publikację jej wizerunku w ramach filmów i zdjęć na stronie internetowej, YouTube lub profilu Facebook łowiska.


17. Na łowisku zabrania się:
- zakłócania spokoju pozostałym gościom łowiska i jego otoczeniu
- zaśmiecania terenu łowiska oraz zbiornika,
- zbierania drewna na opał w lesie
- niszczenia brzegów łowiska, wycinania, łamania drzew, roślin, krzewów, niszczenia runa leśnego
- rozpalania ognisk i grillowania poza wyznaczonymi do tego miejscami, które należy później po sobie posprzątać
- kąpieli w łowisku,
- palenia papierosów w domkach dla wędkarzy
- stosowania w domkach prywatnych grzejników elektrycznych jak i gazowych bez uzgodnienia tego faktu z personelem łowiska
- ładowania na terenie łowiska samochodów elektrycznych bez uzgodnienia tego z personelem łowiska
- załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC,
- głośnego zachowywania się i słuchania muzyki (w dzień i w nocy) oraz nadużywania alkoholu i zażywania jakichkolwiek środków odurzających pod groźbą poinformowania o tym fakcie odpowiednich organów. W szczególności kategorycznie dotyczy to osób mających na łowisku pod opieką osoby małoletnie
- chodzenia po skarpach
- przykręcania do pomostów na sztywno śrubami podpórek do wędek w każdej postaci


18. Stanowisko wędkowania należy pozostawić w czystości i porządku, uprzątając śmieci. Opuszczający lub zajmujący stanowisko wędkarz ma obowiązek zgłoszenia wszelkich usterek stwierdzonych na stanowisku. Przed wyjazdem może ono zostać sprawdzone przez opiekuna łowiska. Śmieci po zakończonym łowieniu wędkarz zobowiązany jest zabrać ze sobą.


19. Odwiedziny osób przebywających na łowisku mogą się odbywać tylko za zgodą opiekuna łowiska i po wniesieniu odpowiedniej opłaty.


20. Osoba, która wykupiła zezwolenie na wędkowanie, ponosi odpowiedzialność za osobę towarzyszącą oraz swoich gości. Jeżeli osobą towarzyszącą jest małoletni, osoba, która wykupiła pozwolenie na wędkowanie, zobowiązana jest podpisać oświadczenie, że małoletni pozostaje pod jego opieką. Odmowa podpisania tego oświadczenia skutkuje odmową wpuszczenia małoletniego na łowisko.


21. Osoby, które dokonały zniszczenia mienia na łowisku, będą pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej.


22. Zmiana miejsca wędkowania jest możliwa w porozumieniu z opiekunem łowiska pod warunkiem, że istnieje wystarczająca liczba wolnych stanowisk.


23. Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku, a wędkujący biorą na siebie pełną odpowiedzialność w zawiązku z ewentualnymi zdarzeniami zagrażającymi ich zdrowiu i życiu.


24. Obowiązuje ścisły zakaz wprowadzania psów na teren łowiska chyba że właściciel łowiska zarządzi inaczej.


25. Na łowisku obowiązuje ścisły nakaz stosowania się do poleceń właściciela jak i personelu łowiska.  


26. W sprawach nie wyszczególnionych w regulaminie należy stosować zasadę: „Najpierw zapytaj opiekuna łowiska a dopiero potem działaj”

 

Wszystkim Gościom naszego łowiska życzymy
wspaniałego wypoczynku i
TAAAKIEJ RYBY !!!
Właściciel oraz personel
ŁOWISKA MYŚLINA